Adaptasyonun amacı yavruları daha büyük üretim ünitelerine yerleştire bilinecek boyuta getirmek. Adaptasyon süreci balıkların pazar büyüklüğüne geldiğinde, boyunda ne kadar değişkenlik göstereceğini belirler. Bu süreç doğru yönetilmese, boylama ve hasat zamanı geldiğinde, ortaya yönetilmesi zor karmaşık bir durum çıkar.

Bu yüzden, balıkların doğru yoğunlukta stoklanması, doğru diyet ile beslenmesi ve su kalitesinin en yüksek seviyede tutulması çok önemli. aquaManager size bunu yapabilecek kontrolü sağlıyor, bu kontrol sayesinde adaptasyon sürecinin başarılı olmasını sağlayan bütün değişkenleri optimize edebiliyorsunuz.

AquaManager Nursery, modülün tüm fonksiyonlarını artı adaptasyon için tasarlanmış özel fonksiyonlar içeriyor:

 • Adaptasyon sürecine has kalite kontrolü ve muayyene gibi işlemler için özel tasarlanmış ekranlar. (Bu fonksiyonlara ek olarak bütün diğer işlemler, stoklama, yemleme, ölüm, boylama, örnekleme, düzetme, vs.)
 • İşlem (boylama, transfer, bölme, vs.) sayısı kısıtlaması olmadan, balığın tüm tarihçesini kapsayan Tam izlenebilirlik. Genellikle bir Adaptasyon işletmesinin amacı aynı boyda ve yaşta yavru balıklar yetiştirmektir. Çiftlikte başarı yakalayabilmek için birçok boylama yapılır. aquaManager her an her ünitenin tüm boylama tarihçesini ve buna ek olarak toplam ölümü, FCR ve büyüme gibi değerleri, tüm geçmiş tarihçeleri hesaplayarak, takip ediyor.
 • Üretim sürecinin sonunda tahmini balık sayısı vebalık kategorileri bazın balık büyümesi tahmini.

Sistemin İçerikleri

 • Günlük verilerin kolayca ve çabukça girilmesini sağlayan birçok zaman kazandıran özellik. Özel tasarlanmış ara yüzü sayesinde ünite başına birden fazla yem türü, miktarı ve çeşitli ölüm sebeplerini kolayca ve zaman harcamadan sisteme kayıt edebilirsiniz. Yemlemenizi ya yemleme politikasından ya da geçmiş herhangi tarihi örnek alarak yine kolayca ve çabukça sisteme
  kaydedebilirsiniz.
 • Organizasyonunuzun etkinliğini artıracak, performans göstergelerini, anında ve istediğiniz seviyede inceleyebilirsiniz.
 • Kapsamlı ve kolayca ulaşılan, anlık üretim bilgisi.
 • Stok Yönetimi, stoklarınızı yakından takip etmenizi ve izlenebilirliği artırıyor. Aynı ürünleri parti kodu bazında ayrı ayrı takip edebiliyorsunuz. Neyin, ne zaman, ne kadara alındığını,
  nerede kullanıldığını hemen görün.
 • Direk ve endirek bütün maliyetleriniz takip edip, gerçek zamanlı kontrol edebilirsiniz.
 • Özelleştirilmiş kontrol panelleri, esnek raporlama araçları ve güçlü detaya inme (drill-down) araçları ile etkili Raporlama fonksiyonları.