Bir kuluçkahane çok karmaşık bir işletmedir. Ayrıca, akuakültür işletmelerin maliyetli süreçlerinden bir tanesidir. Bu süreç birçok aktiveyi kapsar. Yumurta toplama, seçme, anaç balıkların bakımları, canlı yemlerin üretimi ve larvaların en kısa sürede hasat edilmesini kapsayan bütün süreçleri içerir.

Bütün bu işlemler birbirine bağlı ve birbirinden etkileniyor. Herhangi birinde başarısızlık, bütün kuluçkahanenin başarısız olmasını sağlayabilir. aquaManager Hatchery, kuluçkahanenizin hem
ekonomik hem de üretim açısından en iyi şekilde yönetilmesini sağlar. Üretim etkinliği ve larva kalitesini etkileyen bütün parametreleri kolayca kayıt altına alabilir, kontrol ve optimize edebilirsiniz.

Çevresinin tüm parametreleri (derece, oksijen, tuzluluk vs.), canlı yem üretim değerlerini ve bütün larva aktivelerini kolayca sisteme kayıt edebilirsiniz. Özel tasarlanmış, ‘akıllı ’ ekranlar yada veri toplama cihazlarını sisteme entegre ederek yada mobil cihazlar kullanarak bu bilgileri hiç vakit kaybetmeden kaydedebilirsiniz.

Özellikler

Anaç Balığı Yönetimi

 • İsteğe bağlı olarak, sadece tanktaki toplam balık sayısını (dişi, erkek) ya da etiket kullanarak balık bazında, balıklarınız takip edebilirsiniz. Yapılan işlemler, yine isteğe bağlı olarak ya tank bazında ya da balık bazında kayıt altına alına bilinir.
 • Balıklar ve işlemler için kullanıcı tarafından tanımlanabilen özel parametreler (tedaviler, hormon, muayene, gonad muayenesi, ölçüm, vs…).
 • Tankın ya da balıkların bütün tarihçesine anında erişin.

Alga Yönetimi

 • aquaManager bütün alga üretim sürecinizi izlemenizi ve kontrol altına almanızı sağlıyor. Alga üretimini etkileyen bütün parametreleri kontrol ederek, en yüksek kalitedeki alga, en düşük maliyete üretmenize olanak sağlıyor.

Rotifer Yönetimi

 • Rotifer üretiminiz ille ilgili en zor sorulara anında cevap alabilirsiniz, gerçek zamanlı bilgiye anında ulaşıp üretkenliğinizi artırır ve kalite problemlerini yok edersiniz.

Artemia Yönetimi

 • Etkili bir şekilde Artemia üretiminizi kontrol edin. Bütün işlemlerinizi kolayca sisteme girebilirsiniz ve parti kodu bazında tam izlenebilirlik sağlayabilirsiniz.

Larva Yetiştiriciliği

 • Üretiminizin üzerindeki kontrolünüzü arttırın, stok seviyelerinizi düşürün ve ürün kalitenizi arttırın. aquaManagaer larva üretiminizin kontrol altına alınması ve istediğiniz bilgiye anında ulaşmanızı sağlayacak her şeye sahip. Problemleri önceden görmenize yardımcı olup, operasyonunuzda proaktiv olmanızı sağlıyor. Anaç balıktan, canlı yem üretimine ve larva üretiminde kullanılan malzemeler dahil, sistem her üretim aşamasını takip edebilir, tam izlenebilirlik sağlayabilirsiniz.

Üretim Planlaması

 • aquaManager gelişmiş planlama ve zamanlama araçları sayesinde üretim veriminizi arttırıp, maliyetlerinizi kısaltır. Planlama araçları planlama süreciniz kolaylaştırır ve zaman kazandırır, birçok plan üretip ayrı senaryolar kurabilirsiniz. Planlanan süre için en iyi planı seçip, şirketinizin verimini arttırabilirsiniz.

Maliyet Analizi

 • Üretimde kullandığınız bütün malzemelerin kullanımını takip edin. Sisteme bütün maliyetlerini tanıtıp en küçük detaya kadar mali kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

Stok Yönetimi

 • Stok yatırımınızı maksimum seviyede değerlendirin. Kuluçkahanede kullanılan çoğu malzeme çok maliyetlidir! Kullandığınız ilaç, yem, kimyasal ve besinleri doğru miktarda almak, işletmenizin karlılığı açısından önemlidir. aquaManager planlanan üretim için gerek malzemeleri hesaplayarak, stok seviyeleriniz optimize etmenizi sağlıyor. Sistem kullanılan bütün ürünleri, isteğe bağlı olarak parti bazında takip edebiliyor ve her malzeme için tam izlenebilirlik sağlayabiliyor.

Analiz ve Raporlama

 • Kayıt altına alınan bütün veriler sayesinde aquaManager verilerine ulaşmanızı ve analiz yapmanızı çok kolaylaşıyor. Sistemin içinde özel tasarlanmış birçok ihtiyacınızı karşılayacak değişik rapor tipleri mevcut, pivot tabloları ve, grafikler sadece bunlardan birkaçı. Raporların hepsi özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlanabilir ve istediğiniz seviyede performansı değerlendirip karar almanızı kolaylaştırabilirsiniz.