Yavru balıkları, hasatlık balık boyuna getirmek, akuakültür üretim sürecinin en maliyetli kısmıdır. Bu çok uzun bir süreç, bazı durumlarda 24 ayı bile geçebiliyor ve çevre koşulları, balığın biyolojisi, yönetim stratejileri ve yemleme politikası gibi birçok değişik parametre tarafından etkilene biliniyor.

Üretim maliyetleri, kalite ve zamanlama gibi konularda doğru zamanda, doğru kararı vermek, kar ve zarar arasındaki farkı oluşturabilir. Üretim sürecinizin, en karlı şekilde işlemesini kontrol edebilmek için gerçek zamanda oluşan problemlere doğru ve anlık karşılık vermeniz gerekir.

AquaManager Grow Out, size bu gereken kontrolü sağlıyor. AquaManager Grow Out, Üretim sürecinizi optimize etmek, maliyetleri düşürmek ve şirketinizin yönetimini kolaylaştıran kapsamlı ve entegre bir çözüm.

AquaManager üretim sürecinizdeki, maliyet, kalite, miktar, zamanlama ve karlılık gibi bütün değişkenleri anında izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor. Neyin, ne zamanda olduğunu, neden olduğunu, oluştuğu andan itibaren izleyip, müdahale edebilirsiniz. AquaManager, üretim sürecinizdeki değişkenleri kontrol etmenizi sağlayarak, size birçok fayda sağlıyor:

    • Üretim Müdürleriniz, üretim süreci boyunca, maliyetleri izleyerek, analiz ve kontrol ederek üretim maliyetlerini düşürebilir. Akuakültür sektöründe toplam maliyetlerin 80% inin çiftlik müdürünün kontrol altında olduğu bilinen bir gerçek.

 

    • Balığınızın sağlığını ve büyümesini etkileyen bütün faktörleri anında izleyip müdahale etmenizi sağlayarak, ürün kalitenizi arttırır.

 

    • Üretim Planlarınızdan alacağınız anlık geri bildirim sayesinde, daha etkili planlama süreci yapmanızı sağlar.

 

  • Bütün operasyonlarınızda artan verimlilik, etkinlik ve  çok daha fazlasını sağlar…

Etkili Üretim Yönetimi

Gün ve gün performans değerlendirmesi ve iyileştirmesi. Gerçekleştirdiğiniz performansı, istediğiniz seviyede (Ünite, Çiftlik veya Grup) ya beklenen performansa (Büyüme Modeline göre)
ya da bütçenizle mukayese edebilirsiniz. Kontrol dışı üniteleri veya balık partilerini ‘ana anahtar göstergeleri’ sayesinde anında ortaya çıkarabilirsiniz. Eğilimleri ortaya çıkarabilir, değişiklikleri ölçüp ve bilgiyi yakalayarak üretiminizi iyileştirebilirsiniz.

Kolay ve Doğru Üretim Planlaması

AquaManager, üretim planlaması gibi karmaşık bir süreci kolaylaştıran tek akuakültür yazılımı. Üretim Planlamasının sunduğu veriler sayesinde daha proaktiv olup doğru planlama kararları alabilirsiniz. Üretim planının kurulması ve işletilmesi yalnızca birkaç dakikanızı alır ve Balık büyümesini, yem tüketimini, maliyet ve karlılığı optimize etmenizi sağlar. Satış bütçenizi, güvenilir üretim planlarına dönüştürün, maliyetleri kısın, karlılığı arttırın ve planlamanızın etkinliğini arttırın. Birçok plan yaratıp, aralarından en iyisini seçebilirsiniz.

Maliyet Analizi

Maliyet Analizi Bir akuakültür şirketi klasik bir kar ve zarar cetvelinden, istediği seviyede maliyet bilgisi alamaz. Maliyetlerin ya tür bazında, ya ünite yada parti bazında takip edilmesi gerekir. AquaManager üretimin bütün süreçlerinde maliyetlerinizi kontrol ederek, üretim maliyelerinizi azaltır, karlılığınız arttırır ve fiyat belirleme politikalarınızı doğru belirlemenizi sağlar.